گواهینامه امضاء کد (Code Signing)

code-signing-verification-process
گواهینامه امضای دیجیتال کد ساین (Code Signing Certificate ) و یا گواهی امضای كد

این گواهینامه محصولی جدید از  iCert   میباشد که برای شرکت های توسعه دهنده نرم افزار ها و Application  های مختلف در نظر گرفته شده است.


گواهینامه Code Sign  چیست و چه موارد استفاده ای خواهد داشت؟

گواهینامه های کد ساین یا امضاء کد, نوعی از گواهینامه های الکترونیکی هستند که به کاربران اجازه تشخصی فایل های دستکاری شده از فایل های اصلی را خواهند داد. هنگامی که یک برنامه توسط یک توسعه دهنده واسط دستکاری شود مرور گر و یا سیستم عامل ویندوز یک پنجره با پیغام خطا به کاربر نمایش داده و در آن توضیح میدهد که برنامه تغییر داده شده است. در صورتی که برنامه شما با استفاده از امکان Code Signing  رمز گذاری نشده باشد شما در سیستم عامل ها خطای “Unidentified Publisher” را خواهید داشت. در حال حاضر امکان ارائه Code Signing  با دو الگوریتم  SHA-1  و همچنین SHA-2  وجود دارد.

شما با خرید این نوع گواهینامه میتوانید از ویژگی های زیر استفاده نمایید:

  • امضاء دیجیتالی تمامی نرم افزار ها و درایور های تحت ویندوز (.exe, .cab, .dll, .ocx, .msi, .xpi, and .xap)
  • نرم افزار های برنامه نویسی تحت جاوا (Java) به صورت Desktop و همچنین امضاء فایل های .Jar    که توسط JRE  اجرا و شناخته میشوند.
  • امضاء اشیاء VBA و همچنین ماکرو های تحت آفیس ماکروسافت.

 

لینک های زیر نمونه و تفاوت برنامه های شامل گواهینامه امضا کد میباشند

 
sign

شایان ذکر است جهت امضاء برنامه های شما نیاز به ارائه هیچ گونه کد برنامه به مرکز صدور گواهینامه ها وجود نخواهد داشت و کافیست برنامه اجرایی را برای ما ارسال نمایید.

جهت امضاء دیجیتالی برنامه ها و درایور ها ارسال مدارک زیر الزامی میباشد :

  • نامه رسمی درخواست (به فارسی) همراه با مهر و سربرگ شرکت و یا سازمان و امضاء صاحبان امضاء طبق اساسنامه
  • کپی آگهی تاسیس شرکت یا سازمان
  • کپی آخرین تغییرات شرکت سازمان

 

توجه: تمامی گواهینامه های تایید کد با نام شرکت اصلی به نام iCert  تولید شده و برای سازمان ها و شرکت های دیگر با همین نام توزیع خواهد شد.

(با توجه به اینکه این نوع گواهینامه در حال حاضر در حال تست و بررسی توسط مرکز صدور گواهینامه ها میباشد هم اکنون فقط ثبت سفارش رایگان انجام خواهد شد و بعدا هنگام فعال سازی هزینه ها اعلام خواهد شد، زمان فعال سازی سامانه اصلی صدور گواهی کد متعاقبا به سازمان ها و شرکت هایی که سفارش رایگان را ثبت نموده اند اعلام خواهد شد).

تمامی حقوق این وب سایت وابسته به مرکز تخصصی صدور گواهینامه های ایران میباشد.